Ekşi Sözlük, sizden topladığı her türlü veriyi süre sınırı olmaksızın saklayabilir, işleyebilir ve kullanabilir 

Ekşi Sözlük, tarafınızca sağlanan verileri ve yaptığınız işlemlerin kaydedilmesi ile sağladığı metaverileri süre sınırı olmaksızın saklama, işleme ve kullanma hakkını saklı tutmaktadır. Kullanım koşullarında aksi belirtilen durumlar bundan hariç tutulsa da, bu kuralın aksinin belirtildiği tek durumun kanuni zorunluluk gereği kullanıcılarının IP adreslerinin 12 aydan uzun süre tutulamaması olduğu görülmektedir.

 Ekşi Sözlük Gizlilik Politikası, üçüncü kişi çerez kullanımı hakkında bilgi vermemektedir 

Ekşi Sözlük Gizlilik Politikası, üçüncü kişi çerez kullanımına ilişkin bilgi vermese de biz, Disconnect.me ile yaptığımız denemede Google, Facebook, Twitter’ın sitede kullanıcıları izlediğini ve bunlar dışında 1 reklam servisinin internet sitesinde aktif halde olduğunu gözlemledik.

 Ekşi Sözlük, verilerinizi gizli tutmayı taahhüt etmektedir 

Ekşi Sözlük, sizden topladığı verileri geliştirme çalışmalarında kullanabilecek, sözleşmede geçtiği ifadeyle “anonimiteniz”i koruyarak istatistiki veri olarak kullanabilecek ve “anonimiteniz” korunmak şartıyla üçüncü kişilerle paylaşabilecektir.

 Ekşi Sözlük, iletişim bilgilerinizi üçüncü kişilerle paylaşmaz, fakat kendi marka/hizmetlerine ilişkin reklam amacıyla kullanabilir 

Ekşi Sözlük, kullanıcılarından aksi yönde onay almadıkça iletişim bilgilerinizi sadece Ekşi Teknoloji’ye ait marka ve/veya hizmetlere ilişkin bilgilendirme ve tanıtım amacıyla kullanacaktır. İletişim bilgileriniz hiçbir şekilde üçüncü kişilere kullandırılmayacak veya verilmeyecektir.

 Ekşi Sözlük, verilerinizi ve hesabınızı hiçbir gerekçe göstermeksizin kısmen veya tamamen silebilir 

Ekşi Sözlük Gizlilik Politikası, gerekli gördüğü takdirde dilediği içeriği kısmen veya tamamen yayından kaldırabileceğini, yazarlığınızı iptal edebileceğini ve kullanıcı kaydınızı silebileceğini belirtmektedir.

 Ekşi sözlüğe sunduğunuz içeriğin telif hakkı size ait olsa da verdiğiniz lisans oldukça geniştir 

Ekşi Sözlük’te yayınladığınız her türlü içerik için Ekşi Teknoloji’ye bu içeriğin çoğaltma, kopyalama, işleme ve her türlü araç vasıtasıyla yayınlama ve bunlar dışındaki tüm mali haklar üzerinde hiçbir coğrafi sınırlama olmaksızın, süresiz ve bedelsiz kullanma hakkı (lisans) vermektesiniz.

 Ekşi Sözlük, sağladığınız içerikten internet dışındaki ortamlarda kazanç sağlaması halinde kendi takdir edeceği miktarda size ödemede bulunacağını taahhüt eder 

Ekşi Sözlük, sağladığınız içerikten internet dışındaki ortamlarda kazanç sağlaması halinde kendi takdir edeceği miktarda size ödemede bulunacağını taahhüt eder. Fakat miktarın Ekşi Sözlük tarafından takdir edileceği belirtilerek, bedeli yetersiz bularak itiraz etme ve/veya dava açma hakkınız kısıtlanmıştır. Ayrıca böyle bir durumda Ekşi Sözlük’ten bu taahhüdünü yerine getirmesi yönelik talep hakkınıza karşılık, onların bedeli istedikleri kadar düşük takdir etme imkanı vardır.

 Ekşi Sözlük, kullanım koşullarını önceden duyurmadan tek taraflı olarak değiştirebilir 

Ekşi Sözlük Gizlilik Politikası, sözleşmedeki değişiklik sonrası sitenin kayıtlı kullanıcısı olmanın değişikliklerin kabulü anlamına geleceğini belirtmektedir.

  • Klasman: X Sınıfı
  • Barındırdığı Servisler: -
  • Özet: Topladığı her türlü veriyi süre sınırı olmaksızın saklayabilir, işleyebilir ve kullanabilir. Bilgilerinizi üçüncü kişilerle paylaşmaz, fakat kendi marka/hizmetlerine ilişkin reklam amacıyla kullanabilir. Hesabınızı hiçbir gerekçe göstermeksizin kısmen veya tamamen silebilir.
  • Değerlendirilme Tarihi: 5.2.2016
  • Gizlilik Politikası: www.eksisozluk.com/registration/eula

Bir Cevap Yazın