En Son Haber Gizlilik Politikası, kullanıcıdan toplanan kişisel bilgilerle ilgili yeterli bilgi vermiyor 

En Son Haber Gizlilik Politikası, daha çok Kullanım Şartları’na ilşikin hükümler içerir. Bu politika metninde çerezlerin kullanıldığı ve kullanıcının IP adresinin toplandığı belirtilse de yeterli bilgi verilmemektedir. Kullanıcıdan toplanan diğer verilerin neler olduğu, üçüncü kişilerle paylaşılıp paylaşılmadığı, verilerin ne kadar süre saklandığı ve üçüncü kişi çerez kullanımına ilişkin sözleşmede bilgi vermiyor. Biz, Disconnect.me ile yaptığımız denemede Google, Facebook’un sitede kullanıcıları izlediğini ve bunlar dışında 2 reklam servisinin En Son Haber internet sitesinde aktif halde olduğunu gözlemledik.

 En Son Haber, kanunen gerekmediği veya izin verilmediği takdirde verilerinizi gizli tutar 

En Son Haber, kanunun gerektirdiği veya izin verdiği durumlar hariç olmak üzere kullanıcı bilgilerini gizli tutar.

 Gizlilik Politikası’nda gerçekleştirilebilecek değişikliklerde kullanıcı bilgilendirilmez 

En Son Haber, hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zamanda Gizlilik Politikası’nda değişikliğe gidebilir. Kullanıcılar sözleşme değişikliklerinden herhangi bir doğrudan iletişim aracı veya sitede bildiri ile haberdar edilmez.

  • Klasman: X Sınıfı
  • Barındırdığı Servisler: -
  • Özet: Kişisel bilgilerin toplanması ve depolanması hakkında yeterli bilgi vermemektedir. Toplanan veriler, kanunun gerektirdiği veya izin verdiği durumlar hariç gizli tutulur. Şartlardaki değişikliklerde kullanıcı bilgilendirilmez.
  • Değerlendirilme Tarihi: 19.8.2015
  • Gizlilik Politikası: ensonhaber.com/gizlilik-sozlesmesi.html

Bir Cevap Yazın