Evernote çalışanları, belirli istisnalar dışında “kural olarak” not içeriklerinize erişmez 

Bunun istisnaları ise kullanım şartlarının ihlal edilmesi, sizden gelen yardım taleplerine cevap verilmesi, Evernote ve müşterilerinin haklarının korunması ve kanuni gerekliliklerdir. Ayrıca not içerikleriniz hiçkimseyle reklam amaçlı paylaşılmaz ve kimse tarafından bu amaçla okunmaz.

 Sildiğiniz notlar Evernote sunucularında 1 yıla kadar bir süre daha saklanabilir 

Notlarınızı silip hesabınızı senkronize ettiğinizde sildiğiniz içeriğe siz veya başkalarınca erişilemez. Ancak bu sildiğiniz notlar Evernote sunucularında 1 yıla kadar bir süre daha saklanabilir.

 AB’den olmasanız da Evernote, verilerinize ilişkin ABD-AB Güvenli Liman Çerçeve Anlaşması’nı uygular 

Verilerinizi ABD’de depolayan Evernote, AB üye ülkesi olmayan bir yerden erişim sağlıyor olsanız da ABD ve AB arasında yapılan ABD-AB Güvenli Liman Çerçeve Anlaşması’nı1Avrupa Birliği’nin Kişisel Veriler Direktifi, Birliğin gizlilik yeterliliklerini karşılamayan yabancı ülkelere kişisel veri aktarımını yasaklamaktadır. ABD ve AB arasındaki böylesi aktarımları mümkün kılmak için imzalanan anlaşma ile ABD merkezli şirketlerin, kişisel verilere ilişkin AB standartlarını uygulamasını sağlamak amaçlanmaktadır. depolanan verilerinize uygular.

 Kanuni gerekler veya başkalarının veya kendi haklarının korunması amaçları haricinde Evernote, kişisel verilerinizi üçüncü şahıslarla paylaşmaz 

Evernote, “kişisel verilerinizi satma veya kiralama işinde değildir”. Ancak bunun istisnaları Evernote’un size ilgili servisi sunabilmesi için gereklilik bulunan, kullanım şartları sözleşmesinin ihlal edildiği, kanunun gerektirdiği veya izin verdiği hallerde Evernote’un veya onun müşterilerinin haklarının korunması amacı bulunan hallerdir.

 Evernote, üçüncü bir şahıs tarafından verilerinizi teslim etmeye mecbur bırakılırsa bu konuda sizi bilgilendirir 

Verilerinizi üçüncü bir şahısla paylaşmak zorunda bırakılması durumunda Evernote, size bir “ihbar” gönderir.

 Evernote, size kendi reklamlarını internet üzerinde sunabilmek için çerezler kullanır 

Evernote, üçüncü şahıs reklam ağları ile yalnızca kendi reklamını size sunmak amaçlı anlaşmalar yapar. Ancak başka şahısların kendi reklamlarını size sunabilmeleri için sizin hesap bilgilerinizi ve hareket geçmişinize ilişkin verilerinizi onlarla paylaşmaz.

 Yüklediğiniz içerikler üzerindeki telif hakkı sahipliğiniz devam eder ve Evernote’a verdiğiniz lisans sınırlıdır 

Evernote’a girdiğiniz notlar üzerindeki eser sahipliğiniz devam eder. Evernote’a tanımış olduğunuz lisans ise, size almış olduğunuz hizmetin sunulabilmesi ile sınırlıdır.

 Evernote sunucuları ve cihazınız arasındaki veri transferi şifrelendirilmiş bir şekilde gerçekleşir 

Evernote kullanımınız sırasında sunucular ile cihazınız arasında gerçekleşen veri transferinin SSL şifreleme teknolojisi ile dış müdahelelerden korunması sağlanır.

 Hesabınızı pasifleştirmeniz halinde de verileriniz saklanabilir, hesabınızı tamamen silmek için belirli işlemler yapmanız gerekir 

Hesabınızı pasifleştirdiğiniz durumda ilgili hesap içerisinde bulunan notlar Evernote tarafından saklanmaya devam edilir. Verilerinizin tamamen silinmesini istemeniz durumunda öncelikle tüm notlarınızı silmeli, hesabınızı senkronize etmeli ve ardından pasifleştirmelisiniz. Ayrıca e-posta adresiniz ve kullanıcı adınızın sistemden silinmesi için Evernote ile iletişime geçmelisiniz.

 Evernote, sizi bilgilendirmeden dilediği zaman hesabınızı askıya alabilir veya kapatabilir 

Size herhangi bir bildirim yapmaksızın, Evernote, hesabınızın kullanımını geçici olarak sınırlandırabilir, hesabınıza erişimi askıya alabilir veya hesabınızı kapatabilir. Her zaman değil ancak “çoğu durumda” hesabınızın kapatılmasına karar verildiğinde 30 günlük ihbar süresi öngörüldüğü belirtiliyor.

 Sisteminde bir güvenlik ihlali olduğu halde Evernote, sizi bu konuda “bilgilendirmeye teşebbüs edebilir” 

Evernote, sunucularında veya genel olarak sisteminde bir güvenlik ihlali olduğu takdirde (bilgisayar korsanlarının saldırıları gibi) sizi bu duruma ilişkin “bilgilendirmeye teşebbüs edebilir”.

 Vefatınız halinde de hesap bilgileriniz veya notlarınız hiçbir şekilde kimse ile paylaşılmaz 

Evernote, vefatınız halinde ailenizle veya en yakın akrabalarınızın talebi halinde bile hesap bilgilerinizi veya notlarınızı bu kişilerle paylaşmaz. Bunun tek istisnasi hukuki bir zorunluluk olması halidir.

 İşletme devir veya birleşmelerinde Evernote, kullanıcılarından depoladığı verileri devretme hakkını saklı tutar 

Bir birleşme veya devralma durumunda Evernote sizinle ilgili topladığı verileri bu birleşme, devralma, satış veya diğer hakimiyet değişimiyle ilgili olarak paylaşma hakkını saklı tutar.

 Gizlilik Politikası’nda gerçekleştirilebilecek değişikliklerde kullanıcının görüşü alınmaz ve kullanıcı doğrudan bilgilendirilmez 

Evernote, Gizlilik Politikası’nı belirli aralıklarla revize edebilir ancak bu durumlarda yeni politikayı sitesinde bulundurmaktan başka doğrudan sizi bilgilendirmez ve bu değişikliklerle ilgili görüşünüzü almaz.

 Kullanım Şartları’nda değişiklik yapılırsa kullanıcılar, bu konuda e-posta ile “bilgilendirilebilir” 

Evernote, Kullanım Şartları’nı belirli aralıklarla revize edebilir. Bu durumlarda yeni politikayı sitesinde yayınlar ve size e-posta ile bu durumu bildirmeyi “seçebilir”.

Açıklamalar   [ + ]

1. Avrupa Birliği’nin Kişisel Veriler Direktifi, Birliğin gizlilik yeterliliklerini karşılamayan yabancı ülkelere kişisel veri aktarımını yasaklamaktadır. ABD ve AB arasındaki böylesi aktarımları mümkün kılmak için imzalanan anlaşma ile ABD merkezli şirketlerin, kişisel verilere ilişkin AB standartlarını uygulamasını sağlamak amaçlanmaktadır.
  • Klasman: X Sınıfı
  • Barındırdığı Servisler: -
  • Özet: Veriler üçüncü şahıslar ile paylaşılmıyor. Veri transferi şifreli bir biçimde gerçekleştiriliyor. Telif haklarınız korunuyor, Evernote'a verilen lisans sınırlı. Değişiklikler kullanıcıya doğrudan bildirilmiyor.
  • Değerlendirilme Tarihi: 2.8.2015
  • Gizlilik Politikası: evernote.com/legal/privacy.php

Bir Cevap Yazın