Haber7, IP adresiniz ve site içerisinde ziyaret ettiğiniz sayfalara ilişkin bilgilerinizi toplar 

Haber 7 hakkınızda belirli donanım ve yazılım bilgilerini toplayabilir. Bu bilgiler; IP adresiniz, tarayıcı türü, işletim  sistemi, site üzerinde ziyaret ettiğiniz internet adresleri (örneğin, spesifik haber başlıkları) ve erişim süreleridir.

 Haber7, toplanan verilerin saklanma süresi, üçüncü kişilerle paylaşımı veya üçüncü kişi çerez kullanımı hakkında bilgi vermiyor 

Haber7 Gizlilik Politikası ayrıca düzenlenmemiştir ve Kullanım Şartlarında, servisin topladığı verilerin adli ve idari makamların isteği dışındaki hallerde üçüncü kişilerle paylaşılıp paylaşılmadığına, verilerin ne kadar süre saklandığına ve üçüncü kişi çerez kullanımına ilişkin sözleşmede bilgi vermiyor. Biz, Disconnect.me ile yaptığımız denemede Google, Facebook, Twitter’ın sitede kullanıcıları izlediğini ve bunlar dışında 2 reklam servisinin Sabah Gazetesi internet sitesinde aktif halde olduğunu gözlemledik.

 Haber7, adli veya idari istek halinde her türlü kullanıcı verisini ilgili kurumla paylaşabilir 

Haber7, herhangi bir adli ya da idari isteğe yanıt vermek için her türlü kullanıcı bilgisini paylaşabilir. Burada özellikle “adli veya idari istek” ifadesi, genel trende göre verilerin paylaşılması açısından düşük bir standarda işaret etmektedir.

 Haber7, internet sitesinin “zarar verici unsurlardan temizlenmiş olduğuna” garanti vermemektedir 

Haber7, site ile alakalı aksaklıklar kusur ve bozuklulukların düzeltileceği, “internet sitesinin zarar verici unsurlardan ve virüslerden temizlenmiş olduğu” hususunda herhangi bir öneri ve tavsiyede bulunmamakta ve bu hususlarda kullanıcıya herhangi bir beyan ve teminat vermemektedir.

 Kullanım Şartları’nda gerçekleştirilebilecek değişikliklerde kullanıcı bilgilendirilmez 

Haber7, Kullanım Şartları Sözleşmesi’nde her zaman değişiklik yapabilir ve bu değişiklikler değiştirilmiş sözleşmenin siteye konulmasıyla derhal geçerlilik kazanır. Kullanıcılar sözleşme değişikliklerinden herhangi bir doğrudan iletişim aracı veya sitede bildiri ile haberdar edilmez.

  • Klasman: X Sınıfı
  • Barındırdığı Servisler: -
  • Özet: Kullanıcının IP adresi ve ziyaret ettiği haber sayfaları hakkına bilgi toplanıyor. Bunun dışında kişisel verilerin toplanması ve paylaşılması hakkında yeterli bilgi vermiyor. Kullanıcı verileri adli veya idari bir istek halinde ilgili kurum ile paylaşılır. Kullanım Şartlarında değişiklik yapıldığında kullanıcı bilgilendirilmiyor.
  • Değerlendirilme Tarihi: 19.8.2015
  • Gizlilik Politikası: haber7.com/kullanim

Bir Cevap Yazın