Hepsiburada’nın olağan ziyaretçileri için bir gizlilik politikası bulunmamaktadır 

Hepsiburada.com’un genel bir gizlilik politikası veya kullanım şartları bulunmamaktadır. Ancak siteye üye olan kullanıcılar için bir “Üyelik Sözleşmesi” vardır. Bu nedenle Hepsiburada’ya üye olan kullanıcılara ilişkin pratikler bu sözleşmede açıklansa da, üye olmadan (dolayısıyla bu sözleşmeyi kabul etmeden) Hepsiburada servislerinden faydalananlara ilişkin bir bilgi bulunmamaktadır.

 Hepsiburada, IP adresiniz ve site içerisinde ziyaret ettiğiniz sayfalara ilişkin bilgilerinizi toplar 

Hepsiburada “kullanıcılarına daha iyi bir hizmet sunabilmek için” kullanıcılarının özel tercihlerine ve ilgi alanlarına yönelik çalışmalarda üyelerin kişisel bilgilerini kullanabilir. Bu çerçevede siteye erişmek için kullanılan İnternet servis sağlayıcısının adı ve IP adresi, siteye erişilen tarih ve saat, sitede bulunulan sırada erişilen sayfalar ve siteye doğrudan bağlanılmasını sağlayan internet sitesinin adresi gibi birtakım bilgiler Hepsiburada tarafından toplanabilir.

 Hepsiburada Gizlilik Politikası, üçüncü kişi çerez kullanımı hakkında bilgi vermemektedir 

Hepsiburada, üçüncü kişi çerez kullanımına ilişkin bilgi vermese de biz, Disconnect.me ile yaptığımız denemede Google ve Yandex’in internet sitesinde aktif halde olduğunu gözlemledik.

 Hepsiburada, kişisel ve alışveriş bilgilerinizi reklam amaçlı kullanmakta ve iştiraki olan diğer şirketlerle de paylaşmaktadır 

Üyelik sözleşmesinde kural olarak “Hepsiburada tüketiciden elde ettiği kişisel bilgi ve verileri gizli bir şekilde tutup üçüncü kişiler ile paylaşmaz” denmekte ve fakat devamında oldukça geniş bir liste yaparak bu durumlarda kişisel verilerinizin Hepsiburada ve Doğan Online (DOL) iştiraki olan tüm şirketler tarafından  kullanılmasına ve arşivlenmesine izin verdiğinizi söylemektedir. Aynı zamanda üyelerin, internet, telefon, SMS vb. iletişim kanalları aracılığıyla kendileriyle irtibata geçilmesine izin verdiği kabul edilmektedir.

 Verilerinin paylaşımını istemeyen ve reklam amaçlı iletişime izin vermeyen üye bu talebini müşteri hizmetlerine iletebilmektedir 

Üyeler yukarıdaki sözleme hükmü aksine bir bildirimde bulunabilirler. Eğer e-posta ve/veya SMS almaktan vazgeçmek isteniyorsa bunu site üzerindeki üye sayfasından yapmak mümkünken, veri paylaşım tercihlerinin değiştirilebilmesi için Hepsiburada’nın müşteri hizmetlerine ulaşılması ve talebin bu şekilde iletilmesi gerekmektedir.

 Hepsiburada mahkeme kararına gerek kalmaksızın verilerinizi üçüncü şahıslarla paylaşabilir 

Hepsiburada yasal gereklere uygun hareket etmek için kişisel verileri  paylaşabileceğini belirtmektedir. Ayrıca Hepsiburada, çalışanlarının ve yöneticilerinin haklarını korumak ve savunmak için gerekli olduğuna iyi niyetle kanaat getirdiği hallerde de verilerinizi açıklayabilir.

 Hepsiburada kullanıcıları, üye olurken verdikleri yanlış bilgilerden kaynaklanacak tüm zararlardan sorumludurlar 

Kullanıcılar internet sitesine üye olurken verdikleri kişisel bilgilerin doğruluğunu taahhüt ederler ve bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle Hepsiburada’nın uğrayacağı tüm zararları tazmin edeceklerini kabul ederler.

 Hepsiburada, kullanıcı hesabınızı ve bilgilerinizi tek taraflı olarak silebilir 

Hepsiburada tek taraflı olarak üyenin üyeliğini silme, müşteriye ait dosya, belge ve bilgileri silme hakkını saklı tutmaktadır.

 Hepsiburada, sözleşme değişiklikleri hakkında kullanıcılarını bilgilendirmemektedir 

Hepsiburada, üyelik sözleşmesinin koşullarını “hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın” her zaman tek taraflı olarak değiştirebileceğini belirtmektedir. Sözleşmede, değiştirilen hükümlerin yayın tarihinde tüm üyeler bakımından hüküm ifade edeceği ifade edilmektedir.

 Hepsiburada Android uygulaması kamera erişim izni istemektedir 

Hepsiburada Android uygulaması kurulabilmesi için telefon kamerasına erişim izni istemektedir. Ancak güncel Android sürümleri, uygulama izinlerinin kullanıcı tarafından (uygulama taleplerinin aksine dahi olsa) değiştirilmesine imkan sağlamaktadır.

  • Klasman: X Sınıfı
  • Barındırdığı Servisler: -
  • Özet: Üye olmayan kullanıcılar için herhangi bir bilgilendirme yapmamaktadır. Kullanıcılar site içerisinde izlenmekte, kişisel verileri reklam amaçlı kullanılmakta ve bu veriler Doğan Online iştirakleri ile paylaşılmaktadır. Sözleşme değişikliklerinde kullanıcılar bilgilendirilmemektedir.
  • Değerlendirilme Tarihi: 23.2.2016
  • Gizlilik Politikası: www.hepsiburada.com/liste/HTMLTemplates/NewUserAgreement.aspx

Bir Cevap Yazın