Milliyet siteye yüklediğiniz her türlü bilgi ve içeriğe ayrıca diğer üyelerle yaptığınız mesajlaşma bilgilerine müdahele edebilir bu bilgileri saklayabilir 

Milliyet siteye yüklediğiniz bilgileri ve içerikleri diğer kullanıcılar da dahil olmak üzere üçüncü kişilerin erişimine kapatabilir ve silebilir, siteye yüklediğiniz içerikleri ve üyeler arasındaki site üzerinde gerçekleştirilen mesajlaşma da dahil olmak üzere iletişimi her zaman izleyebilir, kontrol edebilir ve bu iletişimi saklayabilir.

 Milliyet üye bilgilerinizi sitenin işletilmesini sağlamak, kendi yaptığı istatistiksel değerlendirmeler amacıyla ve bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla gereken sürelerde kullanabilir, saklayabilir ve diğer kişilere açıklayabilir 

Milliyet üye bilgilerinizi bu sözleşme ile belirlenen yükümlülüklerini ve sitenin işletilmesi için gereken uygulamaların yürütülmesini ifa ve kendisi tarafından belirlenen istatistiki değerlendirmeler amacıyla ve bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, söz konusu yükümlülükleri ifa edebilmesi için gereken sürelerde kullanabilir ve saklayabilir ve üçüncü kişilere açıklayabilir.

 Milliyet Gizlilik Politikası, üçüncü kişi çerez kullanımı hakkında bilgi vermemektedir 

Milliyet Gizlilik Politikası, üçüncü kişi çerez kullanımına ilişkin bilgi vermese de biz, Disconnect.me ile yaptığımız denemede Google’ın sitede kullanıcıları izlediğini ve bunun dışında 2 reklam servisinin internet sitesinde aktif halde olduğunu gözlemledik.

 Milliyet ile paylaştığınız kişisel verileriniz, Milliyet ve işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından pazarlama amacıyla kullanılabilir 

Siteye verdiğiniz bir takım kişisel bilgilerinizi (isim-soy isim, telefon, adres, e-posta adresleri gibi) Milliyet veya işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından doğrudan pazarlama yapmak amacıyla kullanabilir.

 Milliyet, yetkili makamlardan usülüne uygun talep gelmesi halinde kişisel bilgilerinizi ilgili kamu kurumu ile paylaşabilir 

Milliyet yürürlükteki mevzuat uyarınca yetkili makamlardan usulüne uygun olarak talep gelmesi halinde siteyle paylaştığınız kişisel bilgilerinizi ilgili yetkili makamlarla paylaşabilir. Burada “yetkili makamların usulüne uygun talepleri” ifadesi belirsiz bir görüntü vermektedir.

 Siteye yüklediğiniz her türlü içerik üzerinde Milliyet geniş bir lisans hakkına sahiptir 

Siteye yüklediğiniz resim, fotoğraf, metin ve videolar da dahil olmak üzere her türlü içerikle ilgili olarak Milliyet söz konusu içeriği başka ortama aktarma ve içerikle ilgili çoğaltma ve  üçüncü kişilere bu haklarla ilgili kullanım hakkının verilmesi konusunda kısıtlanamaz ve her yerde geçerli bir yetkiye sahiptir.

 Milliyet herhangi bir sebebe dayanmadan üyelik başvurularınızı kabul etmeyebilir ve halihazırda bulunan üyeliğinizi sonlandırabilir 

Milliyet herhangi bir sebep bulunsun bulunmasın, üyelik başvurunuzu reddedebilir veya üyelik kabulünü ek şartlara bağlayabilir;mevcut üyeliğinizi sonlandırabilir.

 Milliyet tek taraflı olarak ve istediği zaman gizlilik politikasını sitede ilan ederek değiştirebilir 

Miiliyet,tek taraflı olarak bu sözleşmeyi uygun göreceği herhangi bir zamanda kendi sitesinde ilan ederek değiştirebilir. Değişen hükümler, ilan edildikleri tarihte geçerlilik kazanır. Bu “ilan etme”nin şekli ile iligli Milliyet Gizlilik Politikası bir bilgi vermiyor.

  • Klasman: X Sınıfı
  • Barındırdığı Servisler: -
  • Özet: Üye bilgileriniz ve hakkınzıda toplanan veriler "gereken sürelerde kullanabilir, saklayabilir, üçüncü kişilerle paylaşabilir". Servis ile paylaşılan kişisel bilgiler pazarlama amacıyla kullanılabilir. "Yetkili makamların talebi" üzerine veriler paylaşılabilir. Sözleşme değişiklikleri "ilan edilerek" gerçekleştirilir.
  • Değerlendirilme Tarihi: 26.8.2015
  • Gizlilik Politikası: milliyet.com.tr/gizlilik_sozlesmesi.html

Bir Cevap Yazın