Onedio, bir takım verilerinizi toplar 

IP adresiniz, ziyaret ettiğiniz sayfalar, işletim sisteminiz, kullandığınız tarayıcı, bağlantı zamanınız ve süre bilgileri vb. bilgiler sizden toplanan bilgiler arasındadır.

 Onedio Gizlilik Politikası, üçüncü kişi çerez kullanımı hakkında bilgi vermemektedir 

Onedio Gizlilik Politikası, üçüncü kişi çerez kullanımına ilişkin bilgi vermese de biz, Disconnect.me ile yaptığımız denemede Google, Facebook, Twitter’ın sitede kullanıcıları izlediğini ve bunlar dışında bir reklam servisinin internet sitesinde aktif halde olduğunu gözlemledik.

 Onedio, hesabınız silinse dahi istediği bilgileri saklayabilir 

Onedio, kişisel bilgilerinizi, içeriklerinizi silseniz dahi istediği sürece saklayabilmektedir. Yalnızca,  IP adresinizi yasal süresinden sonra saklamamaktadır.

 Onedio, paylaştığınız içerikler üzerinde oldukça geniş bir lisans hakkına sahip olmaktadır 

Yüklediğiniz içerikler üzerinde herhangi bir hakkınız bulunmamakta; kullanıcıların “tüm telif haklarını onedio.com’a yer, süre ve mecra ile sınırlı olmaksızın geri dönülmez olarak devretmekte, bedelsiz olarak tam lisans hakkı vermekte” olduğu belirtilmektedir. Ancak telif haklarının devrini içeren böylesi bir maddenin Türk hukukunda uygulanabilirliği tartışılabilir1FSEK 52. madde gereğince mali haklarının devir işleminin yazılı olması ve konuları olan hakların ayrı ayrı gösterilmesi gerekmektedir. Onedio Kullanım Şartları Sözleşmesi’nde haklar ayrı ayrı gösterilmiştir. Ancak elektronik ortamda bulunan bu sözleşmenin “yazılılık” unsurunu ne kadar taşıdığı tartışılabilir..

 Onedio, verilerinizi kendisi ve başkalarına ait duyuru, bildirim ve reklamlarda kullanmaktadır 

Onedio tarafından sağlanan alt alan adı dahil, servis, verdiğiniz bilgileri ve varsa sağladığınız içerikleri kendine veya başkalarına ait reklam, tanıtım, bildiri, duyurular için kullanabilir. Ayrıca, düzenlediği yarışma veya çekilişlere katılmanız durumunda bilgilerinizi ilgili mercilerle paylaşabilir, yarışma veya çekiliş sonuçlarını açıklarken kullanabilir.

 Onedio, verilerinizi üçüncü kişilerle anonimleştirerek paylaşmaktadır 

Onedio, bilgilerinizi anonimleştirmek şartıyla üçüncü kişilerle paylaşmaktadır.

 Onedio, mahkeme kararına gerek kalmaksızın verilerinizi “resmi mercilerle” paylaşabilir 

Onedio Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları’na göre servis, “resmi mercilerden usulüne uygun talep gelmesi halinde Kullanıcı bilgilerini ilgili mercilere iletecektir”.

 Onedio, paylaşılan içeriklerin tüm sorumluluğunu kullanıcıya yüklemektedir 

Paylaştığınız içeriklerin doğruluğu, güvenilirliği, yasalara uygunluğu konusunda sorumluluk tamamen size ait olmaktadır. Hesabınız silinse dahi, bu sorumluluk devam etmektedir.

 Onedio, paylaşılan içeriklere müdahale edebilmektedir 

Onedio, genel ahlaka ve kamu düzenine aykırı veya nefret söylemi içeren içeriklere müdahale etme hakkını saklı tutmakta; bu içerikleri yayından kaldırabilmektedir.

 Onedio, gizlilik politikasındaki değişiklikler hakkında kullanıcıları bilgilendirmemektedir 

Gizlilik politikasında değişiklik yapma hakkını gizli tutmakta ve kullanıcılara bu değişiklikler hakkında herhangi bir bildirimde bulunmayacağını belirtmektedir. Güncellemeleri sizin takip etmeniz gerekmektedir.

Açıklamalar   [ + ]

1. FSEK 52. madde gereğince mali haklarının devir işleminin yazılı olması ve konuları olan hakların ayrı ayrı gösterilmesi gerekmektedir. Onedio Kullanım Şartları Sözleşmesi’nde haklar ayrı ayrı gösterilmiştir. Ancak elektronik ortamda bulunan bu sözleşmenin “yazılılık” unsurunu ne kadar taşıdığı tartışılabilir.
  • Klasman: X Sınıfı
  • Barındırdığı Servisler: -
  • Özet: Verileriniz reklam amaçlı kullanılabilmekte, mahkeme kararına gerek kalmaksızın kurumlarla paylaşılabilmektedir. Kullanıcı, sözleşme değişikliklerinde bilgilendirilmemektedir.
  • Değerlendirilme Tarihi: 2.1.2016
  • Gizlilik Politikası: www.onedio.com/kurumsal/gizlilik-politikasi

Bir Yanıt

  1. İnternet
    | Cevapla

    Onedio herşeyimizi alıyormuş maşallah

Bir Cevap Yazın