Sabah Gazetesi Gizlilik Politikası, kişisel verilerin toplanması ve depolanması ile ilgili hiçbir bilgi vermemektedir 

Sabah Gazetesi Gizlilik Politikası, kullanıcının hangi kişisel verilerinin toplandığı, bunların ne şartlarda depolandığı ve ne kadar süre saklandığı, üçüncü kişi çerezlerin kullanılıp kullanılmadığı gibi esaslı noktaların hiçbirine dair bilgi vermemektedir. Biz, Disconnect.me ile yaptığımız denemede Google, Facebook, Twitter’ın sitede kullanıcıları izlediğini ve bunlar dışında 6-10 arası reklam servisinin Sabah Gazetesi internet sitesinde aktif halde olduğunu gözlemledik.

 Sabah Gazetesi, kamu kurumları talep ettiği halde verilerinizi bunlarla paylaşır 

Sabah Gazetesi, kullanıcı bilgilerinizi “kanunun gerektirdiği veya mahkemelerin veya kamu kurumlarının talep ettiği durumlarda” ilgili kurum ve mercilerle paylaşabilir. Burada özellikle “kamu kurumlarının talep ettiği durumlar” ifadesi, genel trende göre verilerin paylaşılması açısından düşük bir standarda işaret etmektedir.

 Sabah Gazetesi siteye yaptığınız ekleme ve yüklemeleri bir sebep göstermeksizin değiştirebilir, kaldırabilir ve sınırlayabilir 

Sabah Gazetesi, kullanıcıların bıraktığı mesajları, eklemeleri ve yüklemeleri herhangi bir gerekçe göstermeden değiştirebilir, kaldırabilir ve kısıtlayabilir.

 Siteye yaptığınız ekleme, yükleme ve her türlü unsurlar hakkında Sabah Gazetesi oldukça geniş bir lisans hakkına sahiptir 

Siteye bıraktığınız mesajlar, yaptığınız ekleme ve yüklemelerle diğer her türlü unsurlar hakkında Sabah Gazetesi “münhasıran, kısıtlanamaz, geri alınamaz” ve alt lisanslama hakkını da içeren bir lisans hakkına sahiptir.

 Sabah Gazetesi, herhangi bir sebep olmaksızın siteye erişiminizi engelleyebilir 

Herhangi bir zamanda, bir sebep göstermeksizin ve hiçbir ihtara gerek olmaksızın Turkuvaz Medya Grup, uygun gördüğü takdirde hizmeti kullanımınızı veya internet sitesine erişiminizi engelleyebilir.

 Sabah Gazetesi, internet sitesinin “zarar verici unsurlardan temizlenmiş olduğuna” garanti vermemektedir 

Sabah Gazetesi  site ile alakalı aksaklıklar kusur ve bozuklulukların düzeltileceği, “internet sitesinin zarar verici unsurlardan ve virüslerden temizlenmiş olduğu” hususunda herhangi bir öneri ve tavsiyede bulunmamakta ve bu hususlarda kullanıcıya herhangi bir beyan ve teminat vermemektedir.

 Sabah Gazetesi, Kullanım Koşulları’nda değişiklik yaptığı takdirde kullanıcıyı bilgilendirmez 

Sabah Gazetesi , kullanım koşullarını istediği zaman değiştirip güncelleme hakkına sahiptir. Sabah Gazetesi tarafından yapılacak olan bu sözleşme değişikliği için kullanıcıların görüşünün alınıp alınmayacağı veya bu olası sözleşme değişikliğinin kullanıcılara haber verilip verilmeyeceği ile ilgili bir bilgiye yer verilmiyor.

  • Klasman: X Sınıfı
  • Barındırdığı Servisler: -
  • Özet: Kişisel bilgilerin toplanması ve depolanması hakkında bilgi vermemektedir. Ancak toplanan veriler, kamu kurumlarının talebi halinde bunlarla paylaşılır. Kullanıcı içerikleri üzerinde verilen lisans oldukça geniştir. Şartlardaki değişikliklerde kullanıcı bilgilendirilmez.
  • Değerlendirilme Tarihi: 19.8.2015
  • Gizlilik Politikası: sabah.com.tr/gizlilik-bildirimi

Bir Cevap Yazın